Analýza Slavia Praha-Sparta Praha od tipéra 5080

630x357-fotbal derby (sport.cz)

Sedmé kolo nejvyšší domácí soutěže a derby pražských “S”, zápas Slavia Praha vs. Sparta Praha.

Slavia Praha je společně s Plzní v lize doposud neporažena. Aktuálně to v Edenu mají 3-3-0 8:1 a už ze skóre to vypadá, že defenziva je tu pevná jako skála. Je pravda, že pokud něco ve Slavii funguje na 100%, tak je to právě defenziva. Laštůvka mě osobně zatím moc na evropské úrovni nepřesvědčil, ale na ligu to bohatě stačí. Pár zápasů teď vynechal Deli, ale i přes jeho absenci je obrana Slavie stále na poměry nejvyšší soutěže na velmi vysoké úrovni.

Sparta Praha vyměnila kvanta hráčů a pořád si to ještě sedá, aktuálně 3-2-1 8:4 je na poměry Sparty přecijen slabé. v posledním zápase se do základu vrátil Rosický a pokud mu zdraví vydrží, tak to může být pro Spartu jen a jen dobře, ale přecijen jeden hráč tým nedělá. Dopředu to Spartě extra moc nejde, hlavní útočná zbraň Lafata se taky pravidelně neprosazuje a venku už vůbec ne. Velká šance jsou standartky, ale Slavie disponuje velmi vysokým kádrem a to také jednoduché nebude.

Jestli doopravdy něco pro derby platí, tak fakt, že derby nemá favorita. Týmy se velmi dobře znají, těžko jeden nebo druhý celek něčím překvapit, navíc na tom oba týmy teď nejsou směrem dopředu nějak extra dobře. V posledních 5 letech se odehrálo derby pražských “S” 10x a hned v 6. zápasech jeden z týmů neskóroval. Pouze ve 4 zápasech z 10 skórovali oba celky. Když vezmu v potaz formu obou celků i to že jde o hodně a nikdo nebude chtít prohrát nebo ještě prohloubit ztrátu na Plzeň, tak očekávám opatrný zápas. Statisticky by kurz na to, že oba nedají gól měl být minimálně v rovině. s faktem formy či neformy obou celků bych snad očekával tuto možnost i jako mírného kurzového “favorita”, takže 2.07 beru.