Analýza J.Peralt/H.Zebal-Ratiwa/Ratiwa od tipéra 45405261

tenis

O thajských sourozencích Ratiwatanových jsem zde již psal v jedné analýze, tato dvojice nemá žádnou velkou kvalitu a patří spíše na challengery. Vždyť na okruhu ATP (když nepočítám Atlantu, kde hráli každý s jiným partnerem) naposledy přešli 1.kolo před třemi lety v Bogotě. Ono se jim dařilo spíš zamlada, když v letech 2007-2008 vyhráli dva ATP turnaje a jednou hráli finále, ale od té doby, tzn. skoro za 10 let!, si připsali už jen dvě semifinále na přelomu let 2012-2013, jinak je to na hlavním okruhu pouze o paběrkování v prvních kolech. Paradoxně se jim přes léto docela dařilo, když to zkusili s někým jiným, hlavně Sanchaiovi, který uhrál s Rungkatem titul ve Winnetce a s Millmanem semifinále na ATPčku v Atlantě, ale poslední jejich společná vystoupení za moc nestála, v Newportu je vyřadili Menendez s Reyesem, v Los Cabos vypadli s párem Ebden/M.Sanchez, a včera v Davis Cupu ztratili set i s bezejmennou dvojicí Abid/Khan, kteří jinak turnaje vůbec neobjíždějí.

Peralta/Zeballos je trošku jiný kalibr, oba patří do deblové TOP 40, hrají prakticky jenom spolu a na rozdíl od Thajců slaví spoustu úspěchů i na ATP okruhu. Vždyť byli letos třeba ve finále v Quitu, v Houstonu brali titul, na French Open byli krůček od postupu do semifinále, a finále hráli také ve Winston Salemu. A pokud by někdo chtěl namítnout, že se jim daří spíše na antuce, tak mohu oponovat titulem z loňských halových Mét, kde ve finále přehráli dokonce Paviče s Venusem.

Podle mě je zbytečné cokoli dodávat, i při letmém pohledu do výsledků rozdíl ve kvalitě těchto párů bije do očí. Tenhle kurz je úplně mimo a skončí někde pod 1,4.